SONY FW-55BZ35L 55″ 4K 550 24/7 ANDROID BRAVIA
722,25 € + ALV
SONY FW-55BZ35L 55″ 4K 550 24/7 ANDROID BRAVIA
1 in stock
Description
Bold, bright pictures with wide customisation possibilities
BRAVIA FW-55BZ35L is the truly professional display that?s designed for flawless round-the-clock operation in retail, corporate and educational environments. Add impact to digital signage and employee communications with bright, colourful high-contrast 4K HDR images. Pro-friendly features simplify integration, easy operation and seamless content sharing in today?s connected AV environments. Flexible customisation options make the FW-55BZ35L the ideal LED display for doing better business.
Vibrant, true-to-life images that can?t be missed
The 55? FW-55BZ35L grabs your audience?s attention with high 550 nit screen brightness for punchy, high-impact visuals that are always seen clearly. Advanced Sony picture processing technologies ensure your content looks its very best. The panel?s extra-wide viewing angle ensures that everyone in the room can enjoy clear, bright images wherever they?re positioned.
Richer, more natural colour
Sony?s power-packed 4K HDR Processor X1 and TRILUMINOS Pro technology faithfully reproduces a phenomenal range of rich, true-to-life colours.
Finer detail
4K X-Reality PRO processing upscales pictures closer to true 4K quality. Images are sharpened and refined in real time, revealing extra detail from lower-resolution picture sources.
Smoother movement
Motionflow XR ensures smoother, more natural reproduction of rapidly-moving on-screen images.
Installation flexibility to suit every environment
The sleek, minimal design of the FW-55BZ35L brings impeccable style to any business environment. The display?s elegant lines are further enhanced by practical touches for seamless integration in retail stores, colleges and corporate workspaces.
Wall-Mount Adjuster
BRAVIA comes supplied with a Wall-Mount Adjuster, giving extra flexibility for mounting the display centrally in portrait or landscape orientation.
Additional information
| Weight | 21,52 kg |
|---|---|
| Dimensions | 134,7 × 15,7 × 83,2 cm |
| Näytön koko, " | 55 |
| Energialuokka | E |
| Kirkkaus, cd/m² | 550 |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Vasteaika, ms | 8 |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1200:1 |
| Pivot ominaisuus | Kyllä |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| Toiminta-aika | 24/7 |
| Sisäinen player | Kyllä |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 3840 x 2160 |
| Katselukulma (pysty), ° | 178 |
| Katselukulma (vaaka), ° | 178 |
| Kaiuttimien teho, W | 2 x 10 |
| Tallennuskapasiteetti | 32 GB |
| Käyttöjärjestelmä | Android |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Liitännät | RS-232C, HDMI, Digital Audio Out (Optical), USB-A, Ethernet (RJ-45) |
| VESA-standardi, mm | 300 x 300 |
| HDMI -porttien määrä | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Virrankulutus, W | 169 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 1243 x 71 x 721 |
| Virrankulutus valmiustilassa, W | 0.5 |
| Tuotteen paino, kg | 15.7 |
| Tuotteen mitat jalustan kanssa (L x S x K), mm | 1243 x 338 x 787 |
| Tuotteen paino (jalustan kanssa), g | 16600 |
| Kontrastisuhde (dynaaminen ) | 400000:1 |
| Alkuperämaa | MALESIA |










