DELL PRO MAX 14 U7-265H/14FHD+/32GB/1TBSSD/IRC/RTXPRO500-6GB/W11P/NO-AC/3BW
2600,15 € + ALV
DELL PRO MAX 14 U7-265H/14FHD+/32GB/1TBSSD/IRC/RTXPRO500-6GB/W11P/NO-AC/3BW
2 in stock
Description
Dell Pro Max 14 (MC14250)
Dell Pro Max 14 on tehokas ja monipuolinen 14″ kannettava, joka on suunniteltu ammattilaisille, jotka vaativat huipputason suorituskykyä vaativissa työkuormissa. Ohut ja kevyt rakenne yhdistyy kestävään runkoon, joka on testattu vastaamaan liikkuvan työn tiukimpia vaatimuksia. 16:10-kuvasuhteen näyttö tarjoaa enemmän työtilaa ja kirkas paneeli takaa selkeän kuvan niin toimistolla kuin liikkeellä ollessa. Erillinen Copilot-näppäin tarjoaa välittömän pääsyn tekoälyavustajaan, mikä tehostaa tuottavuutta arjen tehtävissä.
Laitteen sisällä on Intel® Core? Ultra -prosessori, erillinen näytönohjain ja nopea DDR5-muisti, jotka takaavat sulavan moniajon ja erinomaisen suorituskyvyn raskaille sovelluksille. Wi-Fi 7 -tuki ja modernit liitännät varmistavat nopean ja luotettavan verkkoyhteyden kaikkialla. ExpressCharge?-pikalataus ja pitkäkestoinen akku pitävät järjestelmän käyttövalmiina kiireisimpinäkin työpäivinä.
Dell Pro Max 14 tarjoaa luotettavan yhdistelmän suorituskykyä, liikkuvuutta ja hallittavuutta liiketoiminta- ja ammattikäyttöön.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Näyttö: 14″ FHD+ (1920 x 1200), 300 nitiä, ei kosketusta, FHD HDR IR, mikrofoni
- Suoritin: Intel® Core? Ultra 7 265H, vPro® Enterprise (24 Mt, 16 ydintä, 16 säiettä, jopa 5,30 GHz Turbo, 28 W)
- Muisti: 32 Gt DDR5, 7500 MT/s (1 x 32 Gt LPCAMM, kaksikanavainen, Non-ECC)
- Tallennus: 1 Tt Performance SSD, Gen4, SED-valmius
- Näytönohjain: NVIDIA RTX PRO 500 Blackwell, 6 Gt GDDR7 (erillinen)
- Wi-Fi: Intel® Wi-Fi 7 BE201, Bluetooth 5.4
- Käyttöjärjestelmä: Windows 11 Pro
- Näppäimistö: Nordic, taustavalaistu, Copilot-näppäin
- Akku: 4-kennoinen, 72 Wh, ExpressCharge?
- Virtalähde: Ei virtasovitinta mukana
- Väri: Carbon Black -runko
- Mitat (K x L x S): 16,18?19,05 mm x 356,78 mm x 249,52 mm
- Paino: Alkaen n. 1,98 kg
Liitännät:
- 2x Thunderbolt? 4 (40 Gb/s, PD, DP)
- 1x USB 3.1 Gen 2 (5 Gb/s, PowerShare)
- 1x USB 3.2 Gen 1 (5 Gb/s)
- 1x HDMI 2.1
- 1x RJ45 Ethernet (10 Gb/s)
- 1x 3,5 mm yleiskuulokeliitäntä
Turvaominaisuudet:
- TPM 2.0 -turvamoduuli
- FHD+ IR-kamera (Windows Hello)
- Sormenjälkitunnistin
- Älykortinlukija (valinnainen)
- Wedge Lock -paikka
Laajennettavuus:
- Muisti: 1x LPCAMM DDR5, max 32 Gt (1/1 käytössä)
- Tallennus: 1x M.2 2280 PCIe NVMe SSD (1/1 käytössä)
- Modeemi: ei laajennettavissa
Takuutiedot:
3 Vuoden Dell NBD Basic Warranty -on-site varaosatakuu, vasteaika seuraava työpäivä.
Additional information
| Weight | 2,33 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 6,3 × 35 cm |
| Näytön koko, " | 14 |
| Tallennuskapasiteetti | 1 TB SSD |
| Muistikapasiteetti | 32 GB |
| Liitännät | Audio (3.5mm), Ethernet (RJ-45), HDMI, Thunderbolt 4, USB-A |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näytönohjain | NVIDIA RTX PRO 500 Blackwell 6GB |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Mobiiliyhteys | Ei |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Smart Card -lukija | Optiona |
| Telakointi | Thunderbolt |
| Muistin enimmäismäärä | 64 GB |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 7 265H (Max. 5.30GHz, 24M, 16C) |
| Tuotteen paino, g | 1980 |
| Copilot+PC | Ei |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 7 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Muistin tyyppi | DDR5 |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Optinen asema | Ei |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 356.78 x 249.52 x 16.18-19.05 |
| Prosessoriytimien määrä | 16 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 72 |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | 6 |
| Muistin nopeus, MHz | 7500 |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Näytönohjain perhe | NVIDIA RTX PRO |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
| Muistipaikat | 1 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Turbo Boost, GHz | 5.30 |
| Vapaat muistipaikat | 0 |
| Näppäimistöasettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Intel Smart Cache, MB | 24 |
| Intel vPro | Kyllä |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Kameran resoluutio | 1080p + IR |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Climate+, EPEAT Gold, Energy Star 9.0, TCO 10.0 |
| Thunderbolt porttien määrä | 2 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 6 |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| Kaiuttimien teho, W | 2 x 2 |
| NPU | Kyllä |
| Kaapelilukon aukko | Kyllä |
| USB-C lataava | Kyllä |
| Laturi/verkkovirta-adapteri myyntipaketissa | Ei |
| Lyhyt yhteenveto | <p><b>Dell Pro Max 14 (MC14250)</b></p> |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 2 |
| Kaiutin/kuuloke/linjaulostulo -liitin | 1 |
| USB-C latausteho min., W | 27 |
| Alkuperämaa | KIINA |













