LENOVO X13 G6 U5-225U/13.3WUXGA/32GB/512SSD/W11P/3P
1471,90 € + ALV
LENOVO X13 G6 U5-225U/13.3WUXGA/32GB/512SSD/W11P/3P
Out of stock
Description
Jämäkkään hiilikuitu-alumiinirunkoon pakattu Lenovo ThinkPad X13 G6 on ThinkPad malliston pienikokoisin ja kevyin laite. Vain 962g painava laite kulkee helposti mukana ja ulkomittojensa puolesta se mahtuu pienempäänkin kantolaukkuun. Siron ulkokuoren alta paljastuu kuitenkin täysverinen ja tehokas yrityskannettava ilman kompromisseja. Rungosta löytyy kaikki yrityskäytössä tärkeät liitinportit ja 4G LTE yhteys on mahdollista päivittää laitteeseen optiona. Kätevä 16:10 kuvasuhteen 100% sRGB näyttöpaneeli tarjoaa enemmän näyttötilaa ja tekee jokapäiväisestä työskentelystä tehokkaampaa.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Suoritin Intel Core Ultra 5 225U (12C/14T/12MB)
- Suorittimessa 2xP-core 1.5/4.8GHz, 8xE-core 1.3/3.8GHz ja 2xLPE core 0.7/2.4GHz
- NPU Intel® AI Boost, max. 12 TOPS
- Näyttö 13.3″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits 100% sRGB
- 5.0MP infrapunakamera ja Privacy Shutter suoja
- Kaksi Dolby Voice® 360° mikrofonia
- Integroitu keskusmuisti 32GB LPDDR5x-8400MHz
- Keskusmuisti ei päivitettävissä
- Levy 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0
- Näytönohjain integroitu Intel Graphics
- Stereokaiuttimet 2x2W Dolby Atmos®
- TrackPoint tappihiiri ja kosketusalusta
- Taustavalaistu ja roiskesuojattu ThinkPad näppäimistö
- WLAN Intel Wi-Fi® 7 BE201 802.11be 2×2 ja Bluetooth 5.4
- WWAN 4G LTE päivitettävissä optiona, nano-SIM tuki
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xThunderbolt 4 (USB-C liitin), 1xUSB3.2, 1×3.5mm audio combo
- Sormenjälkilukija ja TPM 2.0 turvasiru
- Ei SmartCard Reader ominaisuutta
- Kensington Nano turvalukkopaikka (2.5x6mm)
- Sisäinen 54.7Wh Li-Pol akku
- Mukana 65W USB-C Slim GaN virtalähde, tuki pikalataukselle
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Perustakuu 3v. Premier NBD on-site
- Paino 962g
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
- ENERGY STAR® 9.0, EPEAT? Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
- Eyesafe® Certified 2.0
Ympäristösertifikaatit
Muut sertifikaatit
Additional information
| Weight | 1,88 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35,7 × 7 × 34 cm |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 141.91 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 162 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Näytön koko, " | 13.3 |
| Muistikapasiteetti | 32 GB |
| Liitännät | Audio (3.5mm), HDMI, USB-A, USB-C |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Smart Card -lukija | Ei |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
| Telakointi | Thunderbolt, USB-C |
| Muistin enimmäismäärä | 32 GB |
| Tuotteen paino, g | 962 |
| Optinen asema | Ei |
| Integroitu muistikortinlukija | Kyllä |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Bluetooth | Kyllä |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Muistin tyyppi | LPDDR5x |
| Prosessoriytimien määrä | 12 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 299.3 x 207 x 10.25/13.35 |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 54.7 |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Virtalähde, W | 65 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Muistin nopeus, MHz | 8400 |
| Näytönohjain perhe | Intel Graphics |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| Muistipaikat | 1 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Intel Hyper Threading | Kyllä |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 1 |
| Intel vPro | Ei |
| Vapaat muistipaikat | 0 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold, Energy Star 9.0, ErP, RoHS compliant, TCO 10.0 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 2 |
| Kameran resoluutio | 5 MP + IR |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| Kaiuttimien teho, W | 2 x 2 |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 2 |
| Kirkkaus, cd/m² | 400 |
| Asennuskielivaihtoehdot | Englanti, Norja, Ruotsi, Suomi, Tanska |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| NPU | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| Copilot+PC | Ei |
| USB-C (USB 4.0) / Thunderbolt 4 porttien määrä | 2 |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 5 |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 5 225U (Max. 4.80 GHz, 12M, 12C) |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.80 |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |













