LENOVO M75Q TINY G5 R5-8500GE/16GB/512SSD/W11P/2XDP/RS232/3OS
767,15 € + ALV
LENOVO M75Q TINY G5 R5-8500GE/16GB/512SSD/W11P/2XDP/RS232/3OS
333 in stock
Description
Lenovo ThinkCentre M75q Tiny Gen5 AMD on pienikoinen ja monipuolisesti laajennettavissa oleva pöytäkone,
joka pitkän tuotantoelinkaaren ansiosta sopii erittäin hyvin yritysten laitevakiointiin. Monipuoliset liitännät ja runsas lisävarustevalikoima tekevät Tinystä konttorin ketterimmän työjuhdan. Tiny työaseman pystyy telakoimaan suoraan Lenovo Tiny-in-One (TIO) näyttöön ilman työkaluja, jolloin kokonaisuudesta muodostuu näppärästi aito AIO PC ratkaisu.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Suoritin AMD Ryzen 5 8500GE (6C/12T,3.4/5.0GHz/16MB)
- Piirisarja AMD PRO 600
- Näytönohjain integroitu AMD Radeon? 740M
- Keskusmuisti 1x16GB DDR5 5200MHz SODIMM
- Keskusmuistin määrä max. 64GB (2x32GB)
- Levy 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0
- Yksi vapaa M.2 2280 SSD levypaikka
- Sisäinen kaiutin
- Mukana Lenovo USB näppäimistö ja optinen USB hiiri
- LAN Gigabit Ethernet 100/1000M
- WLAN Realtek® Wi-Fi 6 802.11ax 2×2 ja Bluetooth 5.3
- Etupaneelissa 1xUSB-C 3.2 Gen2, 2xUSB-A Gen2, 1×3.5mm audio combo
- Takapaneelissa 2xDisplayPort 1.4(HBR2, DSC), 1xHDMI 2.1 TMDS, 1xRS232 sarjaportti, 3xUSB-A (USB2.0), 1xUSB-A Gen2, RJ-45
- TPM 2.0 turvasiru (TCG ja FIPS 140-2 sertifioitu)
- Kensington turvalukkopaikka (3x7mm)
- Mukana VESA Mount kiinnikerauta
- Ulkoinen virtalähde 65W 89%
- Edellyttää 135W/170W virtalähdettä TIO näytön kanssa, varmista yhteensopivuus ennen tilausta
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Perustakuu 3v. on-site
- Paino 1.25kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ENERGY STAR® 8.0, EPEAT? Gold Registered, ErP Lot 3, RoHS compliant, TCO Certified 9.0
Additional information
| Weight | 3,7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 12,8 × 24,7 cm |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| RAID-ohjain | Ei |
| Liitännät | Audio (3.5mm), DisplayPort, Ethernet (RJ-45), HDMI, USB-A, USB-C, Serial (RS-232) |
| Langaton verkkoyhteys (WLAN) | Kyllä |
| Prosessorityyppi | AMD Ryzen 5 |
| Prosessoriytimien määrä | 6 |
| Muistikapasiteetti | 16 GB |
| SSD-levyn tyyppi | M.2 PCIe NVMe |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Optinen asema | Kyllä |
| Muistin enimmäismäärä | 32 GB |
| Näytönohjain | AMD Radeon 740M |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Prosessorin kellotaajuus, GHz | 5.00 |
| Emolevyn piirisarja | AMD PRO 600 |
| Prosessorin malli | AMD Ryzen 5 8500GE (Max. 5.0GHx, 16MB, 6C) |
| Virtalähde, W | 65 |
| Prosessorin valmistaja | AMD |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 179 x 182.9 x 36.5 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Muistin tyyppi | DDR5 |
| Tuotteen paino, g | 1250 |
| Muistin nopeus, MHz | 5200 |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Bluetooth-versio | 5.3 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 3 |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 6 |
| Näytönohjain perhe | AMD Radeon |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Display porttien määrä | 2 |
| USB-C (USB 3.2) porttien määrä | 1 |
| USB-A (USB 2.0) porttien määrä | 3 |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold, Energy Star 8.0, ErP, RoHS compliant, TCO 9.0 |
| Kaapelilukon aukko | Kyllä |
| WLAN antennit | 2×2 |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| TPM-turvapiiri | Discrete TPM |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |









