ELOAD 3X16A 11KW LATAUSLAITE ETÄHALLINNALLA
330,90 € + ALV
ELOAD 3X16A 11KW LATAUSLAITE ETÄHALLINNALLA
Out of stock
Description
eLOAD GEN2 -latauslaite tarjoaa entisä helpomman ja älykkäämmän tavan ladata sähköautoa. Laite on heti käyttövalmis ilman kiinteää sähköasennusta. Voit liittää latauslaitteen kodin langattomaan 2.4 GHz:n Wi-Fi -verkkoon ja hallita sovelluksen avulla latauksen käynnistystä, pysäyttämistä, viivästämistä, virta-asetusta sekä ajaa ulos lataustiedot. Laite soveltuu siksi erinomaisesti työsuhdeautoilijalle.
Sovelluksen lisäksi latauslaitteen hallinta onnistuu tietenkin myös suoraan ohjausyksiköstä. Ohjausyksikön näyttö on tässä mallissa muita eLOAD-malleja suurempi ja sitä on helppo lukea. Pieni, kevyt ja liikuteltavissa oleva eLOAD-latauslaite soveltuu lataukseen niin kotona kuin matkalla. Latauslaitteessa on Type2-pistoke ja sen latausteho on säädettävissä välille 5,5-11 kW. Voit näin säätää helposti virrantarvetta ja sovittaa kulutusta kodin muiden sähkölaitteiden kanssa.
- Ei tarvetta kiinteälle sähköasennukselle ? liitetään suoraan CEE 3×16 A / 400 V -voimavirtapistorasiaan.
- Kotimainen sovellus ? aloita ja lopeta lataus etänä, latauksen viivästys, latauksen virran säätö ja lataustietojen hallinta aina kun olet internetin äärellä ? sopii hyvin työsuhdeautoilijalle
- Pieni, kevyt ja mukaan otettava latauslaite mahdollistaa monipuolisen käytön.
- Voidaan liittää kodin langattomaan 2.4 GHz:n Wi-Fi -verkkoon.
- Latausteho monipuolisesti säädettävissä välille 5,5-11 kW.
- Vikavirtasuojaus Type B.
- Latauslaitteessa täysin uusi muotoilu suurella ja selkeällä näytöllä
- Type 2 ? yhteensopiva lähes kaikkien sähköautojen kanssa
- Latausmenetelmä: Mode 2
- Laturin luokka: AC-lataus
- Ajoneuvoliitin: Type 2
- Verkkovirtaliitin: CEE 16 A / 400 V
- CEE-Type2-kaapelin kokonaispituus n. 5 m
- Jännite: 230/400 V
- Latausvirta: 8, 10, 13, 16 A laitteesta säädettynä, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 A sovelluksen kautta säädettynä
- Latausteho: 5,5-11 kW
- Kotelon väri: musta
- IP-luokka: IP65 latausboksi ja IP54 Type2 latauspää
- Wi-Fi 2.4 GHz, Bluetooth (vain käyttöönottoa varten)
- Android- ja iOS-tuki, eLOAD Charging -sovellus (sovelluksen kieli englanti)
Additional information
| Weight | 3,54 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 36,7 × 12 cm |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android, iOS |
| Käyttölämpötila, °C | -30 ~ +50 |
| Kaapelin pituus, m | 5 |
| Wi-Fi-verkkoyhteys | Kyllä |
| Jännite (V) | 230/400 |
| Latausteho, W | 5500-11000 |
| Latausvirta (A) | 8, 10, 13, 16 A laitteesta säädettynä, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 A sovelluksen kautta säädettynä |
| Verkkovirtaliitäntä | CEE 3 x 16 A/400 V |
| Väri | Musta |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 2.4 GHz |
| Bluetooth | Kyllä |
| Lyhyt yhteenveto | eLOAD GEN2 -latauslaite tarjoaa entisä helpomman ja älykkäämmän tavan ladata sähköautoa. Laite on heti käyttövalmis ilman kiinteää sähköasennusta. Voit liittää latauslaitteen kodin langattomaan 2.4 GHz:n Wi-Fi -verkkoon ja hallita sovelluksen avulla latauksen käynnistystä, pysäyttämistä, viivästämistä, virta-asetusta sekä ajaa ulos lataustiedot. Laite soveltuu siksi erinomaisesti työsuhdeautoilijalle. |
| Tuotteen korkeus, mm | 60 |
| Tuotteen leveys, mm | 110 |
| Tuotteen paino, kg | 2.6 |
| Tuotteen pituus, mm | 235 |
| IP-luokitus | IP65 / IP54 |
| Pakkaussisältö | Tietoset eLOAD -latauslaite, Kantopussi, Ohjekirja |
| Alkuperämaa | TAIWAN |






