DELL PRO 14 PLUS U7-268V/14FHD+/32GB/512SSD/WWR/W11P/1BW
1967,25 € + ALV
DELL PRO 14 PLUS U7-268V/14FHD+/32GB/512SSD/WWR/W11P/1BW
Out of stock
Description
Dell Pro 14 Plus
Dell Pro 14 Plus edustaa Dellin täysin uudelleen suunniteltua ammattitason kannettavien sarjaa, joka korvaa edeltävän Latitude 5450 -sarjan. Se on varustettu Intelin uusimmilla Core Ultra -suorittimilla, jotka tuovat merkittäviä parannuksia suorituskykyyn ja energiatehokkuuteen. Kehittynyt tekoälykyvykkyys mahdollistaa saumattoman työskentelyn AI-avusteisten työkalujen, kuten Microsoftin Copilot-avustajan kanssa.
Uusi runko on tyylikäs ja vastaa modernin työskentely-ympäristön vaatimuksia. Uudistettu muotoilu parantaa laitteen kestävyyttä ja mahdollistaa entistä helpomman ylläpidon ja korjattavuuden. Lisäksi runko täyttää MIL-STD-testauksen vaatimukset, mikä takaa sen luotettavuuden ja kestävyyden.
Pro 14 Plus -mallissa on huomioitu suorituskyvyn ja luotettavuuden lisäksi myös ympäristöystävällisyys. Valmistuksessa on käytetty innovatiivisia materiaaleja, kuten vähäpäästöistä alumiinia ja kierrätettyjä muoveja, jotka vähentävät hiilijalanjälkeä. Dell Pro 14 Plus hyödyntää myös modulaarista USB-C-porttiteknologiaa, joka on entistä kestävämpi ja helpommin korjattavissa. Tämä tukee pitkäikäisyyttä ja vähentää elektroniikkajätettä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Näyttö: 14″ IPS, FHD+, 1920 x 1200, 60hz, 300 nitiä, heijastamaton
- Suoritin: Intel Core Ultra 7 268V (jopa 5.0 GHz, 12 Mt, 8 ydintä, 8 säiettä, 48 PTOPS)
- Muisti: 32GB LPDDR5X, 8533 MT/s (integroitu)
- Tallennustila: 512 Gt M.2 2230 SSD, PCIe Gen 4
- Näytönohjain: Integroitu Intel Arc 140V Graphics (PTOPS 66)
- Wi-Fi: Intel Wi-Fi 7 BE201, Bluetooth 5.4
- Akku: 3-kennoinen, 55Wh, ExpressCharge Boost
- Käyttöjärjestelmä: Windows 11 Pro (englanti, tanska, suomi, norja, ruotsi)
- Mitat (L x S x K): 313.5 mm x 224 mm x 19.95 mm
- Paino: Noin 1.4 kg
Liitännät:
- 2x Thunderbolt 4.0 (Type-C, DisplayPort/Power Delivery)
- 1x HDMI 2.1
- 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (yhdessä PowerShare)
- 1x Universaali ääniliitäntä (3.5mm)
Laajennettavuus:
- Muisti: Ei laajennettavissa (integroitu LPDDR5X-muisti)
- Tallennustila: 1x M.2 2230/2280 SSD (1/1 käytössä)
- Modeemi: tuki 5g-modeemille
Turvatoiminnot:
- Älykortinlukija: Sisäänrakennettu + NFC
- Sormenjälkitunnistin: Virtapainikkeeseen integroitu
- HDR Infrapunakamera: Tukee Windows Hello -kasvojentunnistusta
- Mekaaninen kameransulkija
- Wedge-turvalukkopaikka
Takuu:
Vuoden Dell NBD Basic Warranty -on-site varaosatakuu, vasteaika seuraava työpäivä.
Additional information
| Weight | 2,59 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40,5 × 6,3 × 35,1 cm |
| Laturi/verkkovirta-adapteri myyntipaketissa | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 72 |
| USB-C latausteho min., W | 27 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 107 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Näytön koko, " | 14 |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Muistikapasiteetti | 32 GB |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 7 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Liitännät | Audio (3.5mm), HDMI, Thunderbolt 4, USB-A |
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Näytönohjain | Intel ARC Graphics |
| Smart Card -lukija | Kyllä |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| Telakointi | Thunderbolt |
| Muistin enimmäismäärä | 32 GB |
| Tuotteen paino, g | 1400 |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 7 268V (Max. 5.00GHz, 12M, 8C) |
| Bluetooth | Kyllä |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Muistin tyyppi | LPDDR5x |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 313.5 x 224 x 19.95 |
| Prosessoriytimien määrä | 8 |
| Akun kapasiteetti, Wh | 55 |
| Virtalähde, W | 65 |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | Kyllä |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Muistin nopeus, MHz | 8533 |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| Muistipaikat | 0 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 5.00 |
| Intel vPro | Kyllä |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| Vapaat muistipaikat | 0 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| Näppäimistöasettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 4 |
| Thunderbolt porttien määrä | 2 |
| Kameran resoluutio | 1080p + IR |
| Kaapelilukon aukko | Kyllä |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Lyhyt yhteenveto | <b>Dell Pro 14 Plus</b> Dell Pro 14 Plus edustaa Dellin täysin uudelleen suunniteltua ammattitason kannettavien sarjaa, joka korvaa edeltävän Latitude 5450 -sarjan. Se on varustettu Intelin uusimmilla Core Ultra -suorittimilla, jotka tuovat merkittäviä parannuksia suorituskykyyn ja energiatehokkuuteen. Kehittynyt tekoälykyvykkyys mahdollistaa saumattoman työskentelyn AI-avusteisten työkalujen, kuten Microsoftin Copilot-avustajan kanssa. Uusi runko on tyylikäs ja vastaa modernin työskentely-ympäristön vaatimuksia. Uudistettu muotoilu parantaa laitteen kestävyyttä ja mahdollistaa entistä helpomman ylläpidon ja korjattavuuden. Lisäksi runko täyttää MIL-STD-testauksen vaatimukset, mikä takaa sen luotettavuuden ja kestävyyden. Pro 14 Plus -mallissa on huomioitu suorituskyvyn ja luotettavuuden lisäksi myös ympäristöystävällisyys. Valmistuksessa on käytetty innovatiivisia materiaaleja, kuten vähäpäästöistä alumiinia ja kierrätettyjä muoveja, jotka vähentävät hiilijalanjälkeä. Dell Pro 14 Plus hyödyntää myös modulaarista USB-C-porttiteknologiaa, joka on entistä kestävämpi ja helpommin korjattavissa. Tämä tukee pitkäikäisyyttä ja vähentää elektroniikkajätettä. |
| NFC-tuki | Kyllä |
| Optinen asema | Ei |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 12 KK |










