BROTHER MFC-L8900CDW
800,30 € + ALV
BROTHER MFC-L8900CDW
Out of stock
Description
Paranna työnkulkua monipuolisilla paperinkäsittelytoiminnoilla ja NFC-yhteydellä.
Tärkeimmät ominaisuudet
3 vuoden SWAP-laitevaihtotakuu edellyttäen että laite rekisteröidään Brotherin sivuilla
https://atyourside.brother.fi/fi-fi/register-your-device
60 päivän sisällä ostopäivästä. Muuten takuu 2 vuotta.
Additional information
| Weight | 36,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66,3 × 59,3 × 65,7 cm |
| Tulostusteknologia | Värilaser |
| Väritulostus | Kyllä |
| Lyhyt yhteenveto | Paranna työnkulkua monipuolisilla paperinkäsittelytoiminnoilla ja NFC-yhteydellä. |
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Tulostusnopeus (musta, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 31 |
| Vakioliitännät | ETHERNET 10 / 100 / 1000 BASE TX, IEEE 802.11 B/G/N, USB 2.0, Wi-Fi Direct |
| Paperinsyöttökapasiteetti, arkkia | 250 |
| Kaksipuolinen tulostus | Kyllä |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Tulostustekniikan tarkkuus, dpi | 2400 x 600 |
| Skannaustarkkuus, dpi | 1200 x 2400 dpi (valotustasolta)<br> |
| Kopiointinopeus (musta, normaalilaatu, A4), cpm | 31 |
| Kopioinnin enimmäistarkkuus, dpi | 1200 x 600 |
| Kuukausikapasiteetti (max), sivua | 4000 |
| Faksitoiminnot | Faksaa kaikkialle maailmaan internetin kautta |
| Modeemin nopeus, Kbit/s | 33,6 |
| NFC-tuki | Kyllä |
| Sisäinen muisti, MB | 512 |
| Näyttö | 11.9 cm värillinen kosketusnäyttö |
| All In One -toiminnot | Fax, Kopiointi, Skannaus, Tulostus |
| Energy Star -sertifioitu | Kyllä |
| Äänenpainetaso, dB | 49 |
| Mukana tulevat tarvikkeet | Värikasetit, rumpuyksikkö, hihnayksikkö, hukkavärisäiliö, sähköjohto, tulostinohjain (Windows®), pika-asennusopas, puhelinjohto. Tietokonekaapeli ei sisälly toimitukseen. |
| Tuetut tulostusmateriaalikoot | A4, Letter, A5, A5(Long Edge), A6, Executive, Legal, Folio, Mexico Legal |
| Tuetut verkkoprotokollat | SMTP-AUTH, SSL/TLS (IPPS, HTTPS, SMTP), SNMP v3 802.1x (EAP-MD5, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS), Kerberos, IPSec |
| Salaus / suojaus | WEP 64/128 bit, WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (TKIP/AES) APOP, SMTP-AUTH, SSL/TLS (IPPS, HTTPS, SMTP, POP3, IMAP4), SNMP v3, Kerberos, IPsec, 802.1x (LEAP, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAPTTLS) |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Windows 10® (32 & 64 bit) Windows 8® (32 & 64 bit) Windows 7® (32 & 64 bit) Windows® Server 2016, 2012, 2012R2 & 2008R2 Windows® Server 2008 (32 & 64 bit)* *Windows® Server tukee vain verkkotulostusta. Mac: OS v10.10.5, v10.11.x, v10.12 tai uudempi. Linux CUPS, LPD/LPRng (x86/x64 ympäristö) |
| Tulostusnopeus (väri, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 31 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (MV, A4, ready), sek. | 15 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (väri, A4, ready), sek. | 15 |
| Maksimi resoluutio | 2400 x 600 |
| Mobiili- ja pilvitulostuspalvelut | AirPrint, Android Print Service Plugin, b-guard, Box, Brother Apps, BSI, Dropbox, Evernote, Facebok, Flikr, Google Cloud Print, Google Drive, iPrint&Scan, ISIS, MPS-tulostuksenhallintapalvelut, OneDrive, OneNote |
| WLAN tyyppi | IEEE 802.11b/g/n |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 495 x 526 x 549 |
| Tuotteen paino, g | 28700 |
| Virrankulutus, W | 580 |
| Verkkovalmius | Kyllä |
| Ympäristösertifikaatit | RoHS compliant, Nordic Swan |
| Alkuperämaa | KIINA |






