BROTHER HL-L8240CDW
291,15 € + ALV
BROTHER HL-L8240CDW
Out of stock
Description
- Tulostaa jopa 30 sivua minuutissa
- Kaksipuolinen tulostus jopa 12 sivua minuutissa
- 6,8 cm värillinen kosketusnäyttö
- Gigatavun Ethernet, 5 GHz Wi-Fi ja USB
- Aloitusvärikasetit – Musta 2600 sivua, Syaani/Magenta/Keltainen 1400 sivua. Saatavilla on lisäksi 4500 (musta) ja 4000 (värit) värikasetteja.
- NFC turvalliseen todennukseen
Kompaktissa ja taiten suunnitellussa laitteessa on kaikki yrityksesi tarvitsemat ominaisuudet.
HL-L8240CDW-väritulostin on hiljainen ja tehokas toimistotulostin, joka tulostaa korkealaatuisia tulosteita nopeasti. Pysyäkseen tietosuojaa ja tietoturvaa koskevan jatkuvasti kehittyvän lainsäädännön mukana HLL8240CDW-tulostimessa on alan viimeisimmät tietoturvaominaisuudet. Laite voidaan yhdistää räätälöityihin tulostuksenhallintaratkaisuihin.
Voit tulostaa suoraan tietokoneesta, USB-laitteestasi tai mobiilisovelluksesta 512 Mt sisäinen muisti 250 arkin paperikasetti, laajennettavissa 500 arkkiin Tulostin voidaan liittää MPS-sopimukseen (Managed Print Service)
Additional information
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48,5 × 53,5 × 37 cm |
| Tulostusteknologia | Värilaser |
| Väritulostus | Kyllä |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Sisäinen muisti, MB | 512 |
| Tulostusnopeus (musta, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 30 |
| Tulostusnopeus (väri, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 30 |
| Kaksipuolinen tulostus | Kyllä |
| Kuukausikapasiteetti (max), sivua | 4000 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (MV, A4, ready), sek. | 12.5 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (väri, A4, ready), sek. | 12.5 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 399 x 446 x 274 |
| Tuotteen paino, g | 16800 |
| Äänenpainetaso, dB | 43 / 48 |
| Näyttö | 6.8 cm leveä värillinen kosketusnäyttö |
| Tulostustekniikan tarkkuus, dpi | 600 x 600 |
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 880 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 161 |
| Valmistajan arvio: Kuljetuksen CO2 -päästöt, kg | 12 |
| Valmistajan arvio: Käytön aikaiset CO2 -päästöt, kg | 680 |
| Valmistajan arvio: Kierrätyksen CO2 -päästöt, kg | 32 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 5 |
| Ympäristösertifikaatit | EcoLeaf, RoHS compliant, Blue Angel, Nordic Swan |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Lavakoko | 16 kpl/lava |





