BROTHER HL-L8230CDW
286,25 € + ALV
BROTHER HL-L8230CDW
Out of stock
Description
- Tulostaa jopa 30 sivua minuutissa
- Kaksipuolinen tulostus jopa 12 sivua minuutissa
- 6,8 cm värillinen kosketusnäyttö
- 5 GHz Wi-Fi ja USB
- Aloitusvärikasetit – Musta 1000 sivua, Syaani/Magenta/Keltainen 1000 sivua. Saatavilla on lisäksi 4500 (musta) ja 4000 (värit) värikasetteja.
- Tukee Brotherin ja kolmansien osapuolten ratkaisuja
HL-L8230CDW on kompakti LED-väritulostin ammattikäyttöön.
Langaton ja helppokäyttöinen tulostin sopii mainiosti yrityskäyttöön, sillä laite tulostaa korkealaatuisia asiakirjoja nopeasti, hiljaisesti ja keskeytyksettä. Tulostimessa on uusimmat tietoturvaominaisuudet, ja se voidaan räätälöidä käyttäjilleen sopivaksi joustavilla ratkaisuilla. HL-L8230CDW vastaa näin ollen vaativimpienkin toimistojen toiveisiin.
- Voit tulostaa suoraan tietokoneesta tai mobiilisovelluksesta
- 512 Mt sisäinen muisti
- 250 arkin paperikasetti
- Tulostin voidaan liittää MPS-sopimukseen (Managed Print Service)
Additional information
| Weight | 19,56 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53,2 × 48,6 × 37,4 cm |
| Tulostusteknologia | Värilaser |
| Väritulostus | Kyllä |
| Kaksipuolinen tulostus | Kyllä |
| Kuukausikapasiteetti (max), sivua | 4000 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (MV, A4, ready), sek. | 12.5 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (väri, A4, ready), sek. | 12.5 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 399 x 446 x 274 |
| Tuotteen paino, g | 16700 |
| Äänenpainetaso, dB | 43 / 48 |
| Näyttö | 6.8 cm leveä värillinen kosketusnäyttö |
| Tulostustekniikan tarkkuus, dpi | 600 x 600 |
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Sisäinen muisti, MB | 512 |
| Paperinsyöttökapasiteetti, arkkia | 250 |
| Tulostusnopeus (musta, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 30 |
| Tulostusnopeus (väri, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 30 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 880 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 161 |
| Valmistajan arvio: Kuljetuksen CO2 -päästöt, kg | 11 |
| Valmistajan arvio: Käytön aikaiset CO2 -päästöt, kg | 680 |
| Valmistajan arvio: Kierrätyksen CO2 -päästöt, kg | 32 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 5 |
| Ympäristösertifikaatit | EcoLeaf, Blue Angel, Nordic Swan, RoHS compliant |
| Alkuperämaa | KIINA |





