ZYXEL NWA50AX AX1800, 2X2 MU-MIMO, POE+ (802.3AT), STANDALONE/NEBULA CLOUD MANAGED INCLUDING POWER ADAPTER (2Y WARRANTY)
67,05 € + ALV
ZYXEL NWA50AX AX1800, 2X2 MU-MIMO, POE+ (802.3AT), STANDALONE/NEBULA CLOUD MANAGED INCLUDING POWER ADAPTER (2Y WARRANTY)
Out of stock
Description
The Zyxel NWA50AX is the true WiFi 6 access point that comes with the
right-fit feature set for small businesses and SoHo users looking to upgrade
to 11ax (WiFi 6) without an expensive price tag. Supporting both local GUI
management and Nebula Cloud networking management, the simple setup
of Zyxel NWA50AX allows you to quickly configure the AP with only a few
clicks, making it super easy to set up guest and employee network on your
own and start enjoying the ultra-fast WiFi 6 speeds in no time.
- Easy configuration
- Dual-radio (dual 2×2) 802.11ax AP provides maximum data rate of 1775 Mbps
- NebulaFlex allows users to switch between standalone or intuitive Nebula cloud managed modes as needed
- Consumer AP
Additional information
| Weight | 0,63 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15,8 × 5,8 cm |
| Langaton standardi | 802.11 g, 802.11 n, 802.11 ac, 802.11 ax, 802.11 a, 802.11 b |
| Tuetut WLAN-datasiirtonopeudet, Mbit/s | 2.4GHz: 575 Mbps<br> |
| Antennityyppi | 2×2 + 2×2 MIMO |
| Antennin vahvistustaso (max), dBi | 2.4GHz: 3 dBi<br> |
| Salaus / suojaus | WPA Personal, WPA2 Personal, WPA3 Personal |
| MAC-osoitteensuodatus | Kyllä |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 140 x 140 x 37.5 |
| Tuotteen paino, g | 290 |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Alkuperämaa | KIINA |












