SAMSUNG GALAXY BOOK5 – 15″ INTEL CORE ULTRA 5/8GB/512GB
637,75 € + ALV
SAMSUNG GALAXY BOOK5 – 15″ INTEL CORE ULTRA 5/8GB/512GB
668 in stock
Description
AI-optimoitu suorituskyky
Uusien Intel® Core? Ultra -prosessoreiden, Samsungin laitteiston ja Microsoftin Copilot+-ohjelmiston ansiosta saat tehokkaan paketin sujuville AI-toiminnoille, terävämmälle grafiikalle ja nopeammalle moniajolle. Kokemukset ovat vaikuttavia korkearesoluutioisella ja sulavalla Dynamic AMOLED 2X -näytöllä. Tehokas akku kestää jopa 25 tuntia ja latautuu nopeasti 41 prosenttiin vain puolessa tunnissa.
Yhdistetty kokemus
Uuden Storage space sharing -toiminnon avulla pääset helposti käsiksi kaikkiin asiakirjoihisi riippumatta siitä, millä laitteella olet ne luonut ja tallentanut. Samsung Galaxy -puhelimen avulla saat myös Galaxy AI -toiminnot kannettavaasi. Transcript Assist tiivistää puhelimesi äänitykset, ja Circle to Search with Google7 lyhentää aikaa, jonka käytät sisällön etsimiseen verkosta.
Tehostettu tuottavuus AI:n avulla
Microsoft Copilot+ on innovatiivinen työkalu, joka lisää tehokkuuttasi arjessa, ja sinulla on myös pääsy ainutlaatuisiin Galaxy AI -toimintoihin, kuten AI Selectiin. AI-pikanäppäimen avulla saat nopeasti kaikki Copilot+:n AI-toiminnot käyttöösi yhdellä painalluksella. Recall on älykäs muistisi, joka AI:n avulla löytää pyytämäsi asiat.
Kuvista poiketen tietokoneet ovat Pohjoismaisella näppäimistöllä.
Additional information
| Weight | 2,43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47,5 × 28 × 5,2 cm |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Home |
| Näytön koko, " | 15.6 |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Muistikapasiteetti | 8 GB |
| Prosessorityyppi | Intel Core Ultra 5 |
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Optinen asema | Ei |
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1080 |
| Muistin tyyppi | LPDDR5x |
| Dolby | Dolby Atmos |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 5.2 |
| Tuotteen paino, g | 1460 |
| Liitännät | HDMI, USB-C, USB-A, Audio (3.5mm), Ethernet (RJ-45) |
| Integroitu muistikortinlukija | Kyllä |
| Akun kapasiteetti, Wh | 61.2 |
| Virtalähde, W | 45 |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 356.6 x 228.0 x 15.1 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Mobiiliyhteys | Ei |
| Telakointi | USB-C |
| Smart Card -lukija | Ei |
| Erillinen numeronäppäimistö | Kyllä |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Bluetooth | Kyllä |
| Wi-Fi | Kyllä |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 6 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| Näppäimistöasettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Kameran resoluutio | 1080p |
| Kaiuttimien teho, W | 2 x 2 |
| Prosessorin malli | Intel Core Ultra 5 225U (Max. 4.80 GHz, 12M, 12C) |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Prosessoriytimien määrä | 12 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel Hyper Threading | Kyllä |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.80 |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Alkuperämaa | VIETNAM |








