LENOVO SE10 ATOM X6425RE/8GB/256SSSD/2XRJ45/WLAN/2XCOM/FANLESS/WIN11 IOT/3OS
801,60 € + ALV
LENOVO SE10 ATOM X6425RE/8GB/256SSSD/2XRJ45/WLAN/2XCOM/FANLESS/WIN11 IOT/3OS
Out of stock
Description
Lenovo ThinkEdge SE10 on IoT käyttöön suunniteltu päätelaite, joka mahdollistaa monipuoliset ja luotettavat yhteydet sekä liitettävyyden tuotantoympäristöön.
Se on Lenovon ensimmäinen ThinkEdge päätelaite, jossa hyödynnetään vähävirtaista ja suorituskyvyltään paranneltua Intel Elkhart Lake Atom suoritinta.
Lenovo Open Cloud (LOC-A) automaatio yhdistettynä XClarity ominaisuuksiin tarjoaa yhtenäisen käyttöönotto- ja hallinta-alustan Edge päätelaite- ja palvelinlaitteille. ThinkEdge SE10 on myös Microsoft Azure IoT Edge & Amazon Web Service (AWS) IoT Greengrass -sertifioituja, joten käyttöönotto ja laiteintegraatio on nopeaa ja vaivatonta.
Lujatekoinen pienikokoinen ja tuulettimeton kotelointi varmistaa luotettavan toiminnan ääriolosuhteissa ja monipuolisilla VESA, Din-kisko ja seinäasennusoptioilla sen sijoittaminen tuotantotiloihin on helppoa. Windows 11 IoT Enterprise LTSC takaa pitkän käyttöjärjestelmän elinkaarituen, laitteiden edistyneen hallinnan ja enterprise tason suojauksen.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 IoT Enterprise 64bit LTSC 2024 Nordic
- Suoritin Intel Atom x6425RE (4C/4T, 1.9GHz, 1.5MB)
- Näytönohjain integroitu Intel UHD Graphics
- Keskusmuisti 8GB SODIMM DDR4 3200MHz
- Maksimimuisti 32GB, yksi vapaa SODIMM paikka
- 256GB SSD M.2 2230 PCIe 4.0 x4 NVMe OPal levy
- 2x 2.5 Gigabit Ethernet
- Mediatek Wi-Fi® 6 MT7921 11ax 2×2 ja Bluetooth 5.1
- Passiivinen jäähdytys
- Etupaneelin LED indikaattorit: LED1 storage, LED2 Wireless, LED3 käyttäjän valitsema
- Etupaneelin liitännät: 2x USB-A 3.2 Gen2, 2x serial (RS-232/422/485), Mic 3.5mm, line out 3.5mm
- Takapaneelin liitännät: 1x HDMI 1.4b, 1x Displayport 1.4, 1x USB-A 2.0, 2x RJ45, Slim Tip virtaliitäntä, 2x RP-SMA naaras WLAN antenniliitäntä
- SD kortinlukija
- TPM2.0 turvasiru
- XClarity In-Band laitehallinta
- Ei sisällä näppäimistöä eikä hiirtä
- Din rail mount
- Ulkoinen virtalähde 65W
- Käyttöympäristö:
- lämpötila: IEC60068-2-1 Test A: Cold, IEC 60068-2-2 Test B: Dry heat, 0°C to 50°C with 0.7 m/s air flow
- suhteellinen kosteus: IEC 60068-2-66 Damp heat, steady state 95%@40°C non-condensing
- iskunsuojaus: IEC 60068-2-27, shock, operating, 30G / 11ms, half sine
- tärinäsuojaus: IEC 60068-2-64, Vibration, Operating, 3Grms, random, 5 ~ 500Hz, 1hr/axis
- MIL-SPEC 810H sotilastason kestävyys
- Sisältää IP 50 Dust Cover kitin
- Paino noin 1.5xkg
- Mitat 179 x 135 x 34.5mm
- Perustakuu 3v. on-site
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ErP Lot 6/26, Low Halogen, REACH, RoHS compliant, TED (ECO-declaration), WEEE
Muut sertifikaatit
- AWS IoT Greengrass Certified, Microsoft Azure IoT Edge Certified, Red Hat Enterprise Linux Certified, Ubuntu Core Certified, Ubuntu Server Certified
Additional information
| Weight | 2,14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8,5 × 30,5 × 25,5 cm |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 IoT Enterprise |
| RAID-ohjain | Ei |
| Liitännät | Audio (3.5mm), Ethernet (RJ-45), HDMI, Serial (RS-232), USB-A |
| Langaton verkkoyhteys (WLAN) | Kyllä |
| Prosessorityyppi | Intel Atom |
| Prosessoriytimien määrä | 4 |
| Muistikapasiteetti | 8 GB |
| SSD-levyn tyyppi | M.2 PCIe NVMe |
| Tallennuskapasiteetti | 256 GB SSD |
| Optinen asema | Ei |
| Muistin enimmäismäärä | 32 GB |
| Näytönohjain | Intel UHD Graphics |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Emolevyn piirisarja | Intel SoC platform |
| Vapaat muistipaikat | 1 |
| Prosessorin malli | Intel Atom x6425RE (4C / 4T, 1.9GHz, 1.5MB) |
| Virtalähde, W | 65 |
| PCI Express x16 | N/A |
| PCI Express x1 | N/A |
| PCI Express x16/4x | N/A |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 179 x 135 x 34.5 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Muistin tyyppi | DDR4 |
| Tuotteen paino, g | 1500 |
| Muistin nopeus, MHz | 3200 |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 2 |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Bluetooth-versio | 5.1 |
| Näytönohjain perhe | Intel UHD Graphics |
| WLAN tyyppi | Mediatek Wi-Fi 6 MT7921, 11ax 2×2 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 2 |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Muistipaikat | 2 |
| Display porttien määrä | 1 |
| USB-A (USB 2.0) porttien määrä | 2 |
| WLAN antennit | 2×2 |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| TPM-turvapiiri | Discrete |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Asennuskielivaihtoehdot | Englanti, Norja, Ruotsi, Suomi, Tanska |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |










