LENOVO M75S SFF G2 R5-5650G/16GB/512SSD/DVDVRW/2XRS232/W11P/3OS
675,60 € + ALV
LENOVO M75S SFF G2 R5-5650G/16GB/512SSD/DVDVRW/2XRS232/W11P/3OS
16 in stock
Description
Lenovo ThinkCentre M75s SFF Gen2 on tehokas ja monipuolisesti laajennettava yritystason pöytäkone.
Kahden sarjaportin ja optisen aseman ansiosta M75s SFF soveltuu mainiosti myös myymäläympäristöihin.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Suoritin AMD Ryzen 5 PRO 5650G (6C/12T/3.9/4.4GHz/16MB)
- Piirisarja AMD PRO565
- Keskusmuisti 16GB DDR4 3200MHz UDIMM (1×16)
- Keskusmuistin määrä max. 128GB (4×32)
- Näytönohjain integroitu AMD Radeon Graphics
- Levy 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe Opal
- Lisäksi 1×2.5/3.5″HDD ja 1×2.5″HDD SATA levypaikat
- Asennuskitit lisälevyjä varten hankittava optiona
- Optinen DVD+/-RW asema
- Sisäinen 3-in-1 muistikortinlukija(SD/SDHC/SDXC)
- Sisäinen 1W kaiutin
- LAN 100/1000M Gigabit Ethernet
- Mukana Lenovo USB näppäimistö ja USB hiiri
- Etupaneelissa 4xUSB3.2, 1xUSB-C 3.2 Gen1, 1×3.5mm audio combo, 1×3.5mm Mic
- Takana 2xDisplayPort 1.4, HDMI 1.4b, 4xUSB2.0, 2xRS232, RJ-45, 1×3.5mm Line Out
- Low profile korttipaikat 1xPCIe 3.0 x1, 1xPCIe 3.0 x16
- Asennettavan LP kortin koko max. <155mm (pituus), <68mm (korkeus)
- TPM 2.0 turvasiru, TCG sertifioitu
- Kensington turvalukkopaikka (3x7mm)
- Sisäinen virtalähde 180W 85%
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Perustakuu 3v. on-site
- Paino 5.3kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
Ympäristö- ja energiasertifikaatit
- ENERGY STAR® 8.0, EPEAT? Silver Registered, ErP Lot 3, RoHS complian, TCO Certified 8.0
Additional information
| Weight | 6,79 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 19,5 × 52,5 cm |
| Muistipaikat | 4 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 670 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 5 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Muistikapasiteetti | 16 GB |
| Muistin enimmäismäärä | 128 GB |
| SSD-levyn tyyppi | M.2 PCIe NVMe |
| Prosessorityyppi | AMD Ryzen 5 PRO |
| Langaton verkkoyhteys (WLAN) | Ei |
| Liitännät | Audio (3.5mm), DisplayPort, Ethernet (RJ-45), HDMI, Serial (RS-232), USB-A, USB-C |
| Prosessoriytimien määrä | 6 |
| Prosessorin kellotaajuus, GHz | 4.40 |
| Näytönohjain | AMD Radeon Graphics |
| Optinen asema | Kyllä |
| RAID-ohjain | Ei |
| Emolevyn piirisarja | AMD PRO 565 |
| Vapaat muistipaikat | 3 |
| Prosessorin malli | AMD Ryzen 5 PRO 5650G (Max. 4.40GHz, 16M, 6C) |
| Virtalähde, W | 180 |
| Muistin tyyppi | DDR4 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 92.5 x 297.7 x 339.5 |
| Prosessorin valmistaja | AMD |
| Bluetooth | Ei |
| Muistin nopeus, MHz | 3200 |
| Tuotteen paino, g | 5300 |
| Näytönohjain perhe | AMD Radeon |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 4 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| HDMI -porttien määrä | 1 |
| Display porttien määrä | 2 |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| USB-C (USB 3.2) porttien määrä | 1 |
| Kaapelilukon aukko | Kyllä |
| TPM-turvapiiri | Discrete TPM |
| USB-A (USB 2.0) porttien määrä | 4 |
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Silver, Energy Star 8.0, ErP, RoHS compliant, TCO 8.0 |
| RS-232 porttien määrä | 2 |
| Alkuperämaa | KIINA |
| Takuu | 36 KK |









