KRAMER PA-120Z 1X120W @ 70V/100V AND 2X60W @ 8O CONTROLLABLE POWER AMPLIFI
591,05 € + ALV
KRAMER PA-120Z 1X120W @ 70V/100V AND 2X60W @ 😯 CONTROLLABLE POWER AMPLIFI
Out of stock
Description
PA-120Z is a high-performance, selectable Hi-Z (70V/100V) or Lo-Z (4O/8O) power amplifier featuring balanced and unbalanced inputs and additional line-level output. This versatile amplifier features built-in DSP, auto-standby and maximum durability. PA-120Z is suitable for a vast range of AV installations.
- High?performance Amplifier ? With built?in DSP and additional balanced stereo line?level output. PA?120Z features flat frequency response, unmatched sonic performance, excellent signal to noise ratio, and extraordinarily low distortion levels.
- Adaptable to Any AV Installation ? Switch between Lo?Z and Hi?Z to accommodate any type of loudspeaker installation. Select 1 Channel of 120W into a 70V/100V line or 2 channels of 60W into 4O/8O.
- Individual Mix Per Output
- Professional, Studio Grade Signal Conversion Technology
- Durable and Reliable ? PA?120Z is immune to failure. It includes layers of protection against over?current, DC voltage at the outputs, high frequency, and over?heating with intelligent, heat?sensitive fans for added protection.
- Flexible Control Options ? Control locally via RS?232 serial commands or remotely via embedded web pages over Ethernet.
- Power Efficient
- Easy Installation ? Compact MegaTOOLS size enables mounting 2 units side?by?side in a 1U rack space.
Additional information
| Weight | 1,66 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30,1 × 41,6 × 9,2 cm |
| Liitännät | Audio (3.5mm), Terminal block |
| Teho per kanava W | 2 x 60W @ 4? or 8?<br> |
| Taajuusalue, Hz | 20 – 20000 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 214.6 x 163 x 43.6 |
| Vahvistus, dB | 26dB SE / 32dB BTL |
| Tuotteen paino, g | 900 |
| Lyhyt yhteenveto | PA-120Z is a high-performance, selectable Hi-Z (70V/100V) or Lo-Z (4O/8O) power amplifier featuring balanced and unbalanced inputs and additional line-level output. This versatile amplifier features built-in DSP, auto-standby and maximum durability. PA-120Z is suitable for a vast range of AV installations. |
| Alkuperämaa | KIINA |



