KRAMER DOLEV-5 PROFESSIONAL 2-WAY 5″ ACTIVE MONITOR ( 1 PC )
212,20 € + ALV
KRAMER DOLEV-5 PROFESSIONAL 2-WAY 5″ ACTIVE MONITOR ( 1 PC )
Out of stock
Description
Kramer?s Dolev 5 is a five-inch, two-way, bi-amplified studio grade speaker that provides superior clarity for high-end applications or any other task that requires precise, accurate and detailed sound.
- Type ? Two?way bi?amplified studio?grade speaker.
- Woofer ? 5.25? fiberglass cone.
- Tweeter ? 1? neodymium soft dome.
- Frequency Response ? 55Hz?20kHz.
- Amplifier ? Bi?amplified ? 50W total.
- Input ? XLR (3?pin), RCA & 1/4″ TRS ? 10kO balanced/unbalanced.
- Shielding ? Magnetically shielded.
- Dimensions ? 186mm × 254mm × 277mm (7.33″ x 10.0″ x 10.9″) W, D, H (including grill).
Additional information
| Weight | 7,02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36,8 × 31,5 × 25,1 cm |
| Bluetooth | Ei |
| Teho, W | 50 |
| Äänikanavat | 2.0 |
| Tuotteen paino, g | 6140 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 186 × 254 × 277 |
| Väri | Musta |
| Taajuusvaste, Hz | 55Hz to 20kHz @±3dB |
| Herkkyys, dB | 88 |
| Äänenpainetaso, dB | 109 |
| Liitännät | RCA, XLR, TRS |
| Alkuperämaa | KIINA |