HONOR MAGIC V5 16GB+512GB DAWN GOLD
1732,60 € + ALV
HONOR MAGIC V5 16GB+512GB DAWN GOLD
50 in stock
Description
- Ylivoimaisesti suurin 5820 mAh akku kategoriassaan
- Lippulaivatason kolmoiskamerajärjestelmä
- Ultraohut ja kestävä IP58 & IP59 -luokiteltu muotoilu
- 7+7 vuoden päivityslupaus
HONOR Magic V5 Pro on jälleen ohuempi ja älykkäämpi, ilman kompromisseja. Monipuolinen taittuvanäyttöinen luovuutta ruokkiva älypuhelin runsailla tekoälyominaisuuksilla kuvauksesta editointiin ja jakamiseen. Kestävät, kirkkaat ja silmäystävälliset näytöt, lippulaivatason takakamerat, kärkiluokan suorituskyky, rakenteellinen kestävyys ja kategoriansa suurin akku sekä valtaisa tallennustila ovat omiaan tekemään laitteesta täydellisen työkalusi sisällöntuotantoon, työhön ja vapaa-aikaan.
SuomiMobiili:
“HONOR Magic V5 on akun osalta mennyt selvästi eteenpäin, sillä kyseessä on yksi suurimmista akuista, mitä on koskaan nähty taittuvissa puhelimissa. Ohueen rakenteeseen on mahdutettu huima 5820 milliampeeritunnin akku, joka on selvästi suurempi kuin kilpailijoissa tai viime vuoden Magic V3 -puhelimessa”
Mobiili.fi:
“HONOR Magic V5 on myös kamerapuhelimena varsin laadukas ja taittuvanäyttöisten älypuhelinten parhaimmistoa.”
Mikrobitti 30.8.2025:
“V5 on aiempaa tehokkaampi, mukavampi käyttää ja kovimpaan kilpailijaansa nähden sopuisammin hinnoiteltu. Kyllä tälle suosituksen voi antaa.”
Additional information
| Weight | 0,74 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 5,8 cm |
| Mobiilikäyttöjärjestelmä | Android |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB |
| Zero-Touch Enrollment-tuki | Kyllä |
| RAM-muisti | 16 GB |
| Kaksois-SIM ominaisuus | Kyllä |
| NFC-tuki | Kyllä |
| Latausliittimen tyyppi | USB-C |
| Näytön koko, " | 7.95 |
| Takakamera, MP | 50 + 64 + 50 |
| Etukamera, MP | 20 |
| Bluetooth | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 6.0 |
| Wi-Fi | Kyllä |
| SIM kortin tyyppi | nano-SIM, eSIM |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 2352 x 2172 / 2376 x 1060 |
| Akun kapasiteetti, mAh | 5820 |
| Sormenjäljenlukija | Kyllä |
| Laturi/verkkovirta-adapteri myyntipaketissa | Ei |
| WLAN tyyppi | WIFI 7 |
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Prosessorin malli | Snapdragon 8 Elite |
| Tuotteen paino, g | 222 |
| Liitännät | USB-C |
| GPS | Kyllä |
| GLONASS | Kyllä |
| Virkistystaajuus, Hz | 120 |
| Kirkkaus, cd/m² | 5000 |
| A-GPS tuki | Kyllä |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | Expanded: 145.9 x 156.8 x 4.2 |
| IP-luokitus | IP58, IP59 |
| Käyttöjärjestelmän versio | 9.0.1 |
| Alkuperämaa | KIINA |















