EPSON ECOTANK ET-3950
352,30 € + ALV
EPSON ECOTANK ET-3950
4 in stock
Description
Säästä jopa 95 % mustekuluissa EcoTank-mustesäiliötulostimella
Tämä A4-mustesuihkutulostin sopii täydellisesti edullista tulostusta haluaville, sillä siinä on uudelleentäytettävät mustesäiliöt sekä etuja, kuten Wi-Fi, kopiointi ja skannaus.
- Vähennä kustannuksia jopa 95 %
- Erittäin edullinen tulostus
- Kaksipuolinen tulostus, kopiointi ja skannaus
- Uudelleentäytettävät mustesäiliöt
Säästä jopa 95 % tulostuskuluissa Epsonin EcoTank-tulostimilla, joissa ei ole mustekasetteja. Tulostimen mukana toimitetaan riittoisat mustepullot, ja tulostimen sisällä olevat mustesäiliöt on helppo täyttää mustepulloista. Uudelleentäytettävät mustesäiliöt ja joustavat liitäntäominaisuudet tekevät tästä täydellisen tulostimen kaikille, jotka haluavat korkealaatuisia tulosteita uskomattoman alhaiseen sivuhintaan.
Additional information
| Weight | 10,64 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50,5 × 41,5 × 31,5 cm |
| Väritulostus | Kyllä |
| Tulostusteknologia | Värimustesuihku |
| Vakioliitännät | IEEE 802.11 A/B/G/N/AC, USB, Ethernet (RJ-45) |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Kaksipuolinen tulostus | Kyllä |
| All In One -toiminnot | Kopiointi, Skannaus, Tulostus |
| Tulostusnopeus (musta, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 35 |
| Paperinsyöttökapasiteetti, arkkia | 250 |
| Tulostusnopeus (väri, normaalilaatu, A4), sivua/min. | 23 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (MV, A4, ready), sek. | 8.5 |
| Ensimmäisen sivun tulostus (väri, A4, ready), sek. | 13.5 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 375 x 347 x 240 |
| Tuotteen paino, g | 7200 |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Mac OS X 10.9.5 tai uudempi, Windows 10 (32/64 bit), Windows 11, Windows 7 (32/64 bit), Windows 8 (32-/64-bittinen), Windows 8.1 (32/64 bit), Windows Server 2008 (32-/64 bittinen), Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 (64bit), Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022, Windows Server 2025 |
| Tuetut tulostusmateriaalikoot | A4 (21.0×29,7 cm), A5 (14,8×21,0 cm), A6 (10,5×14,8 cm), Letter, B5, B6, No. 10 (kirjekuori), DL (kirjekuori), C6 (kirjekuori), 10 x 15 cm, 13 x 18 cm |
| Virrankulutus, W | 15 |
| Mobiili- ja pilvitulostuspalvelut | Apple AirPrint, Mopria, Epson Smart Panel App, Epson Connect (Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud) |
| Tulostusnopeus ISO/IEC 24734 (musta), sivua/min. | 18 |
| Tulostusnopeus ISO/IEC 24734 (väri), sivua/min. | 9 |
| Tulostustekniikan tarkkuus, dpi | 4800 x 1200 |
| Skannerityyppi | Contact image sensor (CIS) |
| Virrankulutus, virransäästö, W | 0.6 |
| Virrankulutus valmiustilassa, W | 6.9 |
| Minimi pisarakoko | 3.3 pl |
| Alkuperämaa | INDONESIA |


















