DELL P3260 CFF I7-13700/16GB/512SSD/T400-4GB/11P/3BW
1271,95 € + ALV
DELL P3260 CFF I7-13700/16GB/512SSD/T400-4GB/11P/3BW
Out of stock
Description
Kustannustehokas työasema Precision 3260 loistaa erinomaisella suorituskyvyllä erittäin kompaktissa 2.3 litran kotelossa. Intelin 13 sukupolven suorittimet, nopea keskusmuisti sekä suorituskykyinen PCI-E väylän M2 levy takaavat saumattoman ja ennen kaikkea sulavan käyttökokemuksen.
AMD Radeon sekä NVIDIA näytönohjaimet tarjoavat erinomaista suorituskykyä esimerkiksi CAD- tai websuunnitteluun ja rungon tehostettu ilmanvaihto varmistaa komponenttien maksimaalisen toimintatehon haastavimmassakin tilanteessa.
Precision työasemat ovat ISV-sertifioituja, joten ne toimivat sulavasti yleisimpien ammattiohjelmistojen kanssa.
Tärkeimmät ominaisuudet
- Intel Core i7-13700 (30 MB välimuisti, 12 ydintä, 24 säiettä, jopa 5.2 GHz), vPro
- 16 GB (1x16GB) DDR5 5600 MHz
- 512GB PCIe NVME Class 40 M.2 SSD
- Nvidia T400 (4GB)-näytönohjain (sis. 3x mDP-DP adapteri)
- Windows 11 Pro (suomi, ruotsi, norja, tanska, englanti)
Sisäiset laajennuspaikat
- 1x WiFi (1x M.2 2230)
- 1x PCIe x8 Gen4
Kiintolevypaikat
- 2x M.2 2230/2280 (yksi vapaa paikka)
- 1x SATA (2.5″) (SATA-kaapeli sekä kelkka hankittava erikseen)
Kotelon liitännät (edessä)
- 1x USB 3.2 Gen 2 (PowerShare) (Type-A)
- 1x USB 3.2 Gen 2×2 (Type-C)
- 1x Yleisääniliitäntä (3.5mm)
- 1x Äänen linjasisään-/ulostulo (3.5mm)
Kotelon liitännät (takana)
- 1x RJ45 (1Gbps)
- 2x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps)
- 2x USB 3.2 Gen 1 (toisessa Smart Power On)
- 3x DisplayPort 1.4a (HBR2)
- 1x Kensington lukkopaikka
Ympäristöstandardit/Säännökset
- EPEAT
- ENERGY STAR
- TCO
Takuu
3 vuoden Basic Warranty – varaosatakuu, vasteaika seuraava työpäivä.
Lisätiedot
Langallinen hiiri sekä näppäimistö sisältyvät toimitukseen.
Additional information
| Weight | 4,23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59,8 × 25 × 20,5 cm |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 4 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 279 |
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
| Muistikapasiteetti | 16 GB |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
| Prosessorityyppi | Intel Core i7 |
| Muistin enimmäismäärä | 64 GB |
| SSD-levyn tyyppi | M.2 PCIe NVMe |
| Prosessoriytimien määrä | 16 |
| Liitännät | Audio (3.5mm), DisplayPort, Ethernet (RJ-45), USB-A (USB 3.x), USB-C (Gen2) |
| Näytönohjain | NVIDIA T400 4GB |
| Emolevyn piirisarja | Intel W680 |
| Langaton verkkoyhteys (WLAN) | Ei |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| RAID-ohjain | Ei |
| Optinen asema | Ei |
| Prosessorin kellotaajuus, GHz | 2.10 |
| Prosessorin malli | Intel Core i7-13700 (Max. 5.20GHz, 30M, 16C) |
| Virtalähde, W | 240 |
| PCI Express x16 | N/A |
| PCI Express x1 | N/A |
| PCI Express x16/4x | N/A |
| Muistin nopeus, MHz | 5600 |
| Muistin tyyppi | DDR5 |
| Tuotteen mitat (L x S x K), mm | 71.80 x 178 x 190 |
| Prosessorin valmistaja | Intel |
| Bluetooth | Ei |
| Intel Hyper Threading | Kyllä |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Näytönohjain perhe | NVIDIA Quadro |
| Tuotteen paino, g | 2030 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 5.20 |
| Intel Smart Cache, MB | 30 |
| Ethernet LAN (RJ-45) porttien määrä | 1 |
| Intel vPro | Kyllä |
| Muistipaikat | 2 |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 5 |
| Display porttien määrä | 3 |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | 4 |
| USB-C (USB 3.2) porttien määrä | 1 |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Laitepaikat M.2 | 2 |
| Wi-Fi | Ei |
| Kaapelilukon aukko | Kyllä |
| Asennuskielivaihtoehdot | Englanti, Norja, Ruotsi, Suomi, Tanska |
| TPM-turvapiiri | Kyllä |
| Kaiutin/kuuloke/linjaulostulo -liitin | 1 |
| Käyttöjärjestelmän arkkitehtuuri | 64-BIT |
| Näppäimistöasettelu | Suomi |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
| PCI Express x8 | 1 |
| Piirisarja | Intel W680 |
| Vapaat muistipaikat | 1 |
| Suorituskykyisten ytimien määrä | 8 |
| Energiatehokkaiden ytimien määrä | 8 |
| Lyhyt yhteenveto | <p>Kustannustehokas työasema Precision 3260 loistaa erinomaisella suorituskyvyllä erittäin kompaktissa 2.3 litran kotelossa. Intelin 13 sukupolven suorittimet, nopea keskusmuisti sekä suorituskykyinen PCI-E väylän M2 levy takaavat saumattoman ja ennen kaikkea sulavan käyttökokemuksen.</p> |
| Alkuperämaa | PUOLA |



